Ogrodzenia panelowe METRO – niebanalne ogrodzenia dla niebanalnych obiektów


Solidnie wykonane i atrakcyjnie wyglądające ogrodzenie to jeden z podstawowych elementów wystroju każdego podwórka przy domku jednorodzinnym, wokół ogrodu reprezentacyjnej willi czy przy siedzibie firmy. Bardzo często to właśnie ogrodzenie stanowi wizytówkę obiektu i odpowiada za pierwsze wrażenie wśród gości. Z tej przyczyny nie powinno się zaniedbywać tego elementu, lecz wykorzystać go do takiej aranżacji otoczenia, by nabrała ona smaku i stylu, które często są psute przez źle dobrane ogrodzenia. Do tego celu zaś doskonale nadają się ogrodzenia panelowe.

 

Dlaczego ogrodzenia panelowe?

 

Ogrodzenia panelowe to rozwiązanie przede wszystkim wygodne i przy swojej estetyce nierzucające się w oczy. To właśnie ogrodzenie panelowe pozwala na postawienie atrakcyjnego wizualnie ogrodzenia znacznie szybciej i nie gorzej niż w przypadku indywidualnie zamawianego. Wykonanie estetycznego płotu ułatwia fakt, że producenci ogrodzeń panelowych oferują nie tylko same panele, ale także pozostałe jego elementy, takie jak bramy, furtki i słupki, wykonane w jednym stylu.

 

thumb preview 

Niebanalne wzory

 

Decydując się na płot panelowy METRO, można wybrać jeden z trzech podstawowych wzorów o różnych prześwitach między drutami. Producent oferuje także kilka kolorów drutów, z pewnością zatem każdy inwestor znajdzie najbardziej odpowiedni dla siebie model wraz z dobranymi stylistycznie i kolorystycznie elementami, takimi jak furtki i bramy. Poszczególne wzory paneli ogrodzeniowych METRO są spójne ze sobą, dzięki czemu można je dowolnie łączyć wzajemnie lub ze słupkami i ogrodzeniami gabionowymi. Panele doskonale komponują się także z tradycyjnymi, murowanymi słupkami z klinkieru lub innych materiałów, w efekcie więc można stworzyć eleganckie i lekkie ogrodzenie lub solidnie wyglądający płot łączący w sobie zalety lekkiego ogrodzenia panelowego i solidnego kamiennego muru. Lekkie ogrodzenia pięknie podkreślą bryłę nowoczesnych budynków firmowych lub mieszkalnych, zwłaszcza tych wybudowanych w stylu industrialnym, zaś płoty nawiązujące do kamiennych, murowanych ogrodzeń doskonale zharmonizują się z klasycznym stylem podmiejskich willi i dworków.

 

Łatwość instalacji i inne zalety

 

Wielką zaletą ogrodzeń panelowych jest ich modułowa budowa. Powtarzalne elementy są łatwe w montażu, którego dokonuje się z reguły z użyciem specjalnych zaczepów. Za ich pomocą można przymocować panel do systemowego słupka ogrodzeniowego lub bezpośrednio do ścian czy murków ogrodzeniowych. W przypadku ogrodzeń panelowych METRO montaż wykonuje się przez przykręcanie ich do słupków za pomocą śrub przeznaczonych do kluczy imbusowych. Pozwala to na szybki montaż płotu nawet własnymi siłami, bez potrzeby zatrudniania zewnętrznej ekipy montażowej. Płoty wykonane z paneli ogrodzeniowych nie wymagają cokołu, choć element ten zastosowany w płocie panelowym poprawi bezpieczeństwo posesji i ochroni ją m.in. przed psami i innymi zwierzętami, które mogą się podkopać pod ogrodzeniem. Niemniej jednak zastosowanie zbyt wysokiej podmurówki może ograniczać odpływ wody z działki, dlatego w miejscach naturalnego odpływu wody warto ograniczyć jego wysokość.

 

thumb preview2

 

Zaletą ogrodzeń panelowych metro jest też łatwy demontaż poszczególnych paneli, co doskonale zdaje egzamin w przypadku konieczności wymiany elementu uszkodzonego, na przykład w wyniku wypadku komunikacyjnego. Szybka rozbiórka płotu przyda się także, gdy konieczne będzie wykonanie większych prac z użyciem ciężkiego sprzętu do robót ziemnych.

Kolejnym atutem ogrodzeń panelowych jest fakt, że decydując się na jeden wzór płotu panelowego, nie pozostajemy z nim na zawsze, ponieważ łatwo jest wymienić jego elementy w określonym wzorze na inny, lepiej odpowiadający aktualnym potrzebom. Wysoka jakość i doskonałe zabezpieczenie antykorozyjne elementów systemu płotów panelowych metro powodują, że płoty te stanowią rozwiązanie na długie lata.

 

Czy ogrodzenia panelowe mają wady?

 

Za jedyną wadę ogrodzeń panelowych niektórzy mogą uznać mankament, że nie zapewniają one stuprocentowej osłony przed wścibskimi spojrzeniami z zewnątrz. W wielu miejscach jednak stosowanie litych, betonowych lub kamiennych ogrodzeń, zwłaszcza od frontu działki, ograniczają miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. Wówczas konieczne jest postawienie ażurowych płotów, zgodnych z lokalnymi przepisami, ale niezapewniającymi prywatności. Tymczasem trwałe i doskonale zabezpieczone antykorozyjnie ogrodzenia panelowe metro są doskonałą podporą dla roślin pnących, które zapewnią miły dla oka efekt ściany zieleni, jednocześnie ograniczając widoczność z zewnątrz i stanowiąc naturalną barierę przed hałasem lub zanieczyszczeniami. Alternatywnym do roślin pnących rozwiązaniem mogą być specjalne maty osłonowe, które można przypiąć do ogrodzenia panelowego w miejscach, gdzie chcemy ograniczyć widoczność posesji.

 

Ogrodzenia panelowe stanowią wygodny i szybki w montażu sposób na posiadanie ładnego i funkcjonalnego ogrodzenia, zaś wyroby firmy Progress są doskonałym przykładem doskonałego połączenia harmonii i solidności, który warto wprowadzić do swojego otoczenia.

 

Powrót

ProgressArch